Коронавіруси – це велика родина вірусів, що спричиняють респіраторні інфекції, починаючи від звичайної застуди до більш серйозних захворювань.

Коронавірус нового типу COVID-19 – респіраторний вірус, що передається двома способами:

 • Повітряно-крапельним шляхом – в результаті вдихання крапель, що виділяються з дихальних шляхів хворого при кашлі та чиханні.
 • Контактним шляхом – через дотик хворого, а потім здорової людини до будь-якої поверхні: дверної ручки, стільниці, поручнів і т.д. В цьому випадку зараження відбувається при торканні рота, носа або очей брудними руками.

Основні симптоми COVID-19:

 • підвищена температура;
 • чхання;
 • кашель;
 • ускладнене дихання.

У переважній більшості випадків дані симптоми пов’язані не з коронавірусом, а зі звичайною ГРВІ. Тому тестування є одним з найважливіших інструментів боротьби з пандемією коронавірусу.

ЩО ПОВИНЕН ЗНАТИ КОЖЕН ПРО ТЕСТУВАННЯ НА АНТИТІЛА ДО COVID-19

 1. Не всі тести на антитіла однакові.

В даний час існує більше ста різних тестів на антитіла – на різних стадіях розвитку. Лише невеликий набір цих тестів має схвалення FDA для діагностичних цілей та дозвіл на екстрене використання. Більшість цих тестів затверджені лише для досліджень та спостережень (деякі чекають затвердження FDA). Багато з них ще розробляються та ще не затверджені FDA. Деякі з цих тестів включають лише палець, і дають результати за 10 до 20 хвилин. Іншим, хто використовує проби з цільної крові, плазми або сироватки крові, потрібна краща лабораторна техніка та може знадобитися кілька годин для отримання результатів.

 1. Не всі тести на антитіла мають однакову точність.

Всі ці тести мають різну чутливість (справжня позитивна норма) та специфічність (справжня негативна норма). Оскільки цей вірус є новим, тести підтверджені лише на кількох сотнях зразків. Фактори чутливості та специфічності постійно змінюються з часом, і збирається більше даних.

 1. Тест на антитіла відрізняється від мазка на носоглотці або ротоглотки.

Тестування антитіл ідентифікує вплив на SARS-CoV-2 (вірус, який викликає COVID-19) шляхом пошуку антитіл, генерованих імунною відповіддю. Експрес-тест виявляє два види антитіл: IgM та IgG. IgM – це перше антитіло, яке ваш організм виробляє  для боротьби з новою інфекцією, і це може означати, що ви все ще заражені або нещодавно одужали,  IgG – вказує на те, що ви раніше були заражені та одужали.

ПЛР-тести з використанням назофарингеального або орофарингеального тампона виявляють наявність вірусного матеріалу під час активної інфекції. Таким чином, тести на ПЛР діагностують активну інфекцію, але не вказують, чи людина раніше була заражена та одужала.

Саме ПЛР-тест необхідно пройти якщо Ви плануєте поїздку закордон, це допоможе Вам перевірити стан здоров’я та перетнути кордон, уникнувши 2-х тижневої самоізоляції за місцем прибуття. Діагностику слід проводити за 1-3 доби до запланованої поїздки.

 1. Позитивний тест на IgG не гарантує імунітет і не означає “вільний прохід”.  Ви все ще повинні бути обережними.

Навіть якщо ви перевірите на IgG позитивний результат, який вказує на те, що ви заражені та одужали від вірусу, дані мають обмежене використання. Цей коронавірус новий, і ніхто не знає, як довго тривають ці антитіла до IgG. Існує можливість мутації вірусу і, отже, ризик повторного зараження. Крім того, ви все ще можете переносити вірус і поширювати його на інших. Ще важливо дотримуватися заходів безпеки, включаючи носіння маски та соціальну дистанцію.

Як вберегти себе від COVID-19:

 • часто мити руки з милом, щонайменш протягом 30-ти секунд;
 • користуватись дезінфікуючими засобами на основі спирту;
 • не торкатись руками обличчя;
 • уникати натовпу та великого скупчення людей;
 • не контактувати з хворими людьми;
 • при появі симптомів, схожих на ГРВІ, обов’язково звернутись за допомогою до лікаря і при необхідності пройти тест на коронавірус.

Телефонуйте за номером (0352) 52 52 52 та записуйтесь на тестування на наявність антитіл до COVID-19!

 

Leave a reply