Людям із легкими проявами захворювання лікар може рекомендувати залишатися вдома на самоізоляції. У цьому разі необхідно дотримуватися низки правил:

 1. Розмістіть пацієнта у добре провітрюваному приміщенні.
 2. Бажано, щоб пацієнта доглядала одна людина, яка не належить до осіб із ризиком появи ускладнень. Відвідування пацієнта заборонено.
 3. Члени домогосподарства мають перебувати в окремій кімнаті або підтримувати відстань не менше 1 м від пацієнта. Винятком є матері, що годують грудьми. Вони повинні носити медичну маску, коли перебувають поряд з дитиною, і мити руки теплою водою з милом протягом 20-40 секунд перед контактом.
 4. Варто обмежити рух пацієнта місцями спільного користування.
 5. Людина, яка доглядає, має носити медичну маску, коли перебуває в одній кімнаті з пацієнтом.
 6. Мийте руки після будь-яких контактів із пацієнтом чи його найближчим оточенням.
 7. Після миття рук з милом витирати їх варто одноразовими паперовими рушниками.
 8. Прикривайте рот і ніс під час кашлю або чхання одноразовими серветками. У разі відсутності серветок слід чхати і кашляти у згин ліктя.
 9. Використовуйте одноразові медичні рукавички для догляду за пацієнтом і прибирання приміщення. До та після зняття медичних рукавичок слід мити руки.
 10. Рукавички, маски та інші відходи після догляду за пацієнтом складайте в окремому контейнері (поліетиленовому пакеті) у тому ж приміщенні, де перебуває хворий, до їх утилізації.
 11. Уникайте обміну зубними щітками, сигаретами, спільного користування посудом, постільною білизною тощо. Посуд після індивідуального використання необхідно мити з мийним засобом. Викидати посуд не слід.
 12. Необхідно щодня очищати і дезінфікувати поверхні в найближчому оточенні хворого, а також ванну кімнату і туалет побутовим мийно-дезінфекційним засобом.
 13. Прати речі пацієнта можна звичайним милом. Для машинного прання рекомендовано температуру 60–90 °C і звичайні пральні порошки. Забруднену білизну заборонено струшувати, але можна збирати в загальний мішок.
 14. Люди із симптомами хвороби мають залишатися вдома до зникнення клінічних проявів та отримання негативного результату лабораторних досліджень.
 15. Якщо у члена домогосподарства виникають симптоми гострої респіраторної інфекції (гарячка, кашель, біль у горлі, утруднене дихання), із ним слід поводитись як із підозрілим на інфікування SARS-CoV-2.

Увага! Усі члени домогосподарства є контактними особами.

У разі появи перших симптомів ГРВІ негайно зверніться до сімейного лікаря.

Діагноз «коронавірусна інфекція» може бути підтверджений лише лабораторними методами діагностики.

Якщо ви не знаєте, до кого звернутися, телефонуйте на гарячу лінію Центру громадського здоров’я України для консультації щодо нової коронавірусної інфекції: 0-800-505-840.

Нагадуємо всім жителям району мобільні телефони лікарів Великолепетиського ЦПМСД:

Алі-Шах Гохар, лікар ЗПСМ, – 050 577 78 85

Селіванцева Євгенія Ігорівна, лікар ЗПСМ, – 066 377 78 85

Таточенко Юлія Василівна, лікар-педіатр, – 095 377 78 85

Шевель Тетяна Михайлівна, лікар ЗПСМ, – 095 277 78 80

Касьян Людмила Олексіївна, лікар-терапевт, – 095 277 78 81

Павлов Олександр Георгійович, лікар ЗПСМ (Рубанівська ЛАЗПСМ), – 099 177 78 81

Будь ласка, поділіться цією інформацією зі своїми друзями та знайомими! Бережіть себе!

 

Leave a reply