Уже понад 30 млн українців підписали декларації зі своїми лікарями та отримують медичну допомогу безоплатно. Якщо ви належите до тих, хто досі не знайшов свого сімейного лікаря, розповідаємо, як шукати фахівця, з яким можна укласти декларацію.

Терапевти, сімейні лікарі та педіатри можуть ефективно обслуговувати певну кількість пацієнтів – 2000, 1800 та 900 відповідно. Тому лікарям рекомендується мати саме стільки декларацій, хоч їх може бути й більше.

На дашборді НСЗУ можна побачити, скільки декларацій має кожен лікар первинки у медичному закладі, який вас цікавить. Для цього відкрийте електронну карту місць надання первинної медичної допомоги https://bit.ly/337640i, у полях ліворуч оберіть область, населений пункт та назву закладу. Якщо знаєте конкретного лікаря, його ім’я також можна обрати зі списку. Якщо ні, внизу праворуч побачите список усіх лікарів первинки, які приймають у цьому закладі. Там також вказана кількість декларацій, які вже має цей лікар, та їх ліміт. Якщо навпроти прізвища стоїть галочка, то лікар уже набрав оптимальну кількість пацієнтів, якщо стрілочка, то ще ні.

Якщо ж трапилося так, що у вашому населеному пункті всі лікарі первинки вичерпали ліміт, то з вами все одно мають укласти декларацію, адже оптимальна кількість пацієнтів не означає максимум. Якщо відмовляють – зверніться до місцевого департаменту охорони здоров’я.

Нагадуємо також, чому важливо підписати декларацію з лікарем https://bit.ly/33xqz87.

 

Leave a reply